fbpx
tel. 777 55 66 82  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Divoká zvířata na Šumavě

    Šumava je součástí čtveřice českých národních parků a vzhledem ke zvláštním podmínkám i ochraně zde můžete vidět to, co se vám jinde ve volné přírodě jen tak nepodaří. Chcete-li tedy zažít trochu divočiny, aniž byste se vydali za hranice naší vlasti, neváhejte a navštivte Šumavu, rozhodně má co nabídnout.

  • Hmyz na Šumavě

    Tlející dřevo v bezzásahových lesích ve svých útrobách nabízí útočiště hodně vzácným druhům hmyzu. Některé se nevyskytují nikde jinde na světě, jen v šumavských rašeliništích. Žel, některé druhy hmyzu nejen na Šumavěvymírají.

  • Největší soví voliéra v ČR

    Během léta můžete v Borových Ladech na Šumavě navštívit největší soví voliéru v České republice. Nad hlavami vám budou poletovat různé druhy sov, což je zážitek, který si nesmíte nechat ujít. Skrytý a noční způsob života sov téměř neumožňuje, aby mohly být pozorovány ve volné přírodě. Vy nyní máte jedinečnou příležitost sledovat je a dokonce několik druhů najednou.

  • Obojživelníci na Šumavě

    Obojživelníci patří mezi živočichy, kteří jsou civilizačními vlivy snad nejvíce postiženi. Vyhovující podmínky pro rozmnožování i přežití nacházejí na Šumavě podél toku Mladíkovského potoka. Obojživelníky Šumavy prezentuje silně ohrožený mlok skvrnitý, který se vyskytuje v západní části. Dále je to čolek horský žijící i ve vrcholových partiích.

  • Ryby a rybaření na Šumavě

    Pro rybaření na území CHKO Šumava se neobejdete bez rybářského lístku a povolenky od správy parku. Sídlo najdete ve Vimperku. V některých částech Šumavy platí celostátní povolenka. Šumavské vody nabízí pestrý rybí svět: pstruh obecný potoční, pstruh americký duhový, lipan podhorní, mník jednovousý, střevle potoční, vranka obecná, mihule potoční, siven americký a lipan podhorní, candát, ale také kapr, štika, okoun, mník, sumec a další.