fbpx
tel. 777 55 66 82  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Dřevěnkáři – výroba dřeváků

    Tradiční výroba dřeváků patří k Šumavě od nepaměti. Staří Šumavané si tyto celodřevěné boty oblíbily a učinili je součástí svého vzhledu až do 20. století.

  • Med a včelaři na Šumavě

    Med je jednou ze zdravých přírodních pochutin, kterou si můžeme osladit život. Funguje jako vhodná alternativa cukru a má široké využití. Lze ho přidat do buchet, koláčů a dalších moučníků. Neobešel by se bez něj tradiční medovník. A v chladném zimním období se vyloženě hodí přidat ho do lahodného čaje. Nejenže nám bude čaj oslazený medem chutnat, ale rovněž tím uděláme něco pro své zdraví a imunitu.

  • Mlýny a mlynáři na Šumavě

    Vodní i větrné mlýny se na českém území objevovaly odnepaměti. Jednou z oblastí, kde byla nejvíce využívána hlavně síla vody, je Šumava. Pro nespočet malých i velkých vodních toků tu v historii vznikaly desítky míst, kde pracovalo mlýnské kolo.

  • Šindelářství na Šumavě

    Šumavské lesy byly odjakživa zdrojem ceněné suroviny – borovicového, smrkového, dubového i bukového dřeva. Obyvatelé Šumavy se naučili využívat všechny zdroje dřeva, které jim hory dávaly k dispozici. Není divu, že se právě na Šumavě dařilo výrobě šindelů. Toto truhlářské a tesařské řemeslo dostalo název šindelářství.