fbpx
tel. 777 55 66 82  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Jaro na Šumavě

  Na loukách se pasou krávy, v lesích zpívají ptáci, vzduch voní jehličím, slunce nekonečně hřeje a v dáli je slyšet šumění stromů. Hned na první pohled je jasné, že letní dovolená v Jižních Čechách vykouzlí úsměv na tváři každému. V malé vesničce Kvildě projíždějí cyklisté na svých nově vytažených kolech, radostně cinkají zvonkem jako pozdrav na všechny kolem, a když náhle dostanou chuť na něco sladkého, zalezou do cukrárny. Po výborné sladké tečce pokračují v cestě a najíždí na lesní pěšinu. Les šumí a pod koly jim praskají suché šišky.

 • Obojživelníci na Šumavě

  Obojživelníci patří mezi živočichy, kteří jsou civilizačními vlivy snad nejvíce postiženi. Vyhovující podmínky pro rozmnožování i přežití nacházejí na Šumavě podél toku Mladíkovského potoka. Obojživelníky Šumavy prezentuje silně ohrožený mlok skvrnitý, který se vyskytuje v západní části. Dále je to čolek horský žijící i ve vrcholových partiích.

 • Šumavská jezera

  Šumavská jezera patří mezi přírodní památky, které si nesmíte nechat ujít. Všechna jezera na Šumavě jsou ledovcového původu. Jejich vznik se datuje do konce třetihor, kdy změna klimatu způsobila tání ledovců. Při tání sestupovaly ledovce po svahu hor a sunuly před sebou větší i drobnější kameny.

 • Šumavské řeky

  Šumava oplývá krásnou přírodou a k té neomylně patří kromě lesů a kopců rovněž řeky. Řada z nich má velmi zajímavou historii, o níž jste dost možná doposud netušili!