fbpx
tel. 777 55 66 82  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V České republice existuje mnoho krásných míst, ale šumavská krajina je jedna z nejkrásnějších a může vám toho hodně nabídnout. Letos zapomeňte na zahraniční kraje a zavítejte tam, kde se dávná historie mísí s divokou a nezničenou přírodou. Vyrazte za poznáním a zábavou, ale také za odpočinkem a relaxací na Šumavu, mile vás překvapí.

Šumava má bohatou historii

První šumavské záznamy se datují už od 10. století, kdy začaly vznikat první obchodní stezky. Díky tomu začaly v divoké přírodě růst první vesnice a postupně i hrady, tvrze a zámky. Milovníci těchto již turistických památek si rozhodně přijdou na své, protože zde budou mít možnost navštívit hrad Kašperk, který nechal postavit Karel IV., nebo naprostý skvost naší země, Zámek Český Krumlov, jenž se do dnešní doby může chlubit chovem medvědů.

Nenechte si ujít technické památky

Není třeba se však zaměřit jen na historické památky. Rozšiřte své znalosti památkami technickými, které rozhodně též stojí za podívanou. Schwarzenberský plavební kanál, jenž se celých 100 let používal na přepravu dřeva z lesů, se zasloužil hlavně o rozvoj místních obcí. Rozhledna Poledník zase sloužila armádě ke sledování leteckého a pozemního provozu, nyní se krásami, jaké lze z rozhledny vidět, kochají turisté.

Blíž přírodě to už ani nejde

Šumava však toho nabízí mnohem více než jen kus historie. Hned kousek za civilizací najdete temné a prastaré hvozdy či husté lesy, které postupně přecházejí v podmáčené rašeliniště. Ty jsou neodmyslitelnou součástí této krajiny. A když si vezmete teplé bundy, můžete je navštívit i v zimních měsících. Jsou domovem mnohých vzácných rostlin i živočichů. O svou bezpečnost se bát nemusíte, protože tyto slatě budete moci obdivovat z bezpečné dřevěné stezky.

Objevte krásná jezera ukrytá hluboko v lesích

Šumava je součástí hned čtyř národních parků, proto není divu, že oplývá také mnoha řekami, a hlavně krásnými jezery. Jedním z nejkrásnějších je Černé jezero, které je obklopeno hustými lesy, ale dostanete se k němu pohodlně po turistické stezce. Je též nejhlubší. Pyšní se hloubkou až 40 metrů. Za zmínku stojí i Prášilské jezero. To leží na původním bažinatém jezeře Stará Jímka, které bohužel zarostlo.

Staňte se na chvíli hledačem zlata

Svou dovolenou nemusíte strávit jen obdivováním přírody. Už jste někdy hledali zlato? Zde to můžete zkusit. Třeba se vám podaří najít malé úlomky zlata nebo valounky. Vždyť právě tady sahá historie těžby zlata poměrně daleko. V okolí Kašperských Hor se nachází zlatonosný revír, kde je hned několik dnes už opuštěných štol. Zlatý potok naopak láká k hledání pokladu už jen díky svému názvu a Horská Kvilda je proslulá rýžováním zlata.

Svého pejska doma nechat nemusíte

Krásy Šumavy se vyplatí obdivovat alespoň několik dní v kuse. Můžete si pronajmout útulný apartmán, který svým zákazníkům dokáže poskytnout nejen potřebný komfort, ale také mnohdy pronajímatelé nabízejí zajímavé slevy za toto příjemné ubytování. Apartmány jsou plně vybavené, čisté a prostorné. Milovníci pejsků ocení možnost vzít s sebou svého čtyřnohého miláčka, jenž do klasického hotelu nesmí.

Projeďte krásy Šumavy na kole

V apartmánech je samozřejmostí i připojení k internetu a často majitelé těchto objektů půjčují i vozíky za kolo pro malé děti, sáňky a mnoho dalšího vybavení, které se vám nevešlo do vašeho zavazadla. Apartmány jsou vesměs situovány do míst, kde je výborná dostupnost služeb. Není tak zde nouze o obchody, kadeřnictví či restaurace, které nabízí nejen vynikající místní speciality, ale také zahraniční kuchyni.

V České republice naleznete spoustu krásných míst a Šumava je kraj natolik různorodý, že dokáže potěšit každého návštěvníka. Proto neváhejte a vydejte se za vzrušujícím dobrodružstvím právě tam.