fbpx
777 55 66 82  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zajímavosti a užitečné informace o Šumavě

co se hodí při návštěvě Šumavy

Šumavský Don Quijote se nacistům postavil na koni a v plné zbroji. Vojáci v tancích znejistěli

Z osudových dní kolem Mnichova 1938 se dochovalo i svědectví o donquijotském pokusu majitele zámku v obci Dobrš na Strakonicku. Rytíř Josef Menčík se tehdy rozhodl zastavit nacistickou armádu po svém.

Nejčistší vzduch je na Šumavě

"Kdybych sháněl chalupu, koupil bych si ji na Šumavě. Vzduch je tam nejlepší," říká mluvčí ministerstva životního prostředí Jakub Kašpar.

Počasí na Šumavě je závislé na nadmořské výšce. Průměrné roční teploty kolísají od 3° C (1300 m n.m.) do 6° Celsia (ve výšce 750 m n.m.). Ve vegetačním období je to od 10° C do 11° C. Teploty se od průměru mohou lišit v některých specifických lokalitách.

Číst dál...

Turistické mapy

Turistická mapa Seznam

Průvodce Šumavou - skvělé turistické trasy po Šumavě, vč. fotografií

Historické mapy

Mapa vodních mlýnů

Mapa obcí zaniklých po roce 1945

Zaniklé obce

Zaniklé obce na Google maps

Habsburská monarchie - Šumava 1869 - 1897

Úžasná poválečná ortofotomapa celé ČR. Uvidíte původníobce, včetně těch později zlikvidovaných, jako Bučina, Knížecí pláně, Zhůří a další. Kvildsko je z roku 1949, další části Šumavy z roku 1949 - 1962. Ke spuštění je nutný Adobe Flash plugin, pokud ho nemáte, zde alespoň část.

 

Mapy opevnění

Lehké opevnění 1937 - 1938

Horská služba Kvilda

Kvilda č. p. 47

E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

T: +420 388 310 785
GPS: 49° 0' 57.01'' N, 13° 34' 46.57'' E

Číst dál...

V České republice existuje mnoho krásných míst, ale šumavská krajina je jedna z nejkrásnějších a může vám toho hodně nabídnout. Letos zapomeňte na zahraniční kraje a zavítejte tam, kde se dávná historie mísí s divokou a nezničenou přírodou. Vyrazte za poznáním a zábavou, ale také za odpočinkem a relaxací na Šumavu, mile vás překvapí.

Číst dál...

Perfektní ubytování v roubenkách v  rekreačním areálu Kouty nad Desnou. Roubenky Annaberg se nacházejí přímo v srdci Jeseníků. Ubytování Kouty nad Desnou nabízí ubytování v perfektním penzionu v místě, kde se střetává drsná a krásná krajina s čerstvým vzduchem, který je nenahraditelný. Čtyřhvězdičkový penzion je nadstandardně vybaven, poskytuje kvalitní wellness služby, bazén, saunu, vířivku, dětské hřiště, gril, wifi a nespočet sportovního vyžití.

Číst dál...
A to je všechno