fbpx
tel. 777 55 66 82  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Rostliny

a houby

Šumavští horalové se vyznali v přírodě a jejích nástrahách a tak poznali a vyhýbali se jedovatým rostlinám, které se zde vyskytují.
Které to jsou?

Read more

Houby, kdo by je nemiloval? No, asi většina menších dětí. A nejspíš je to dobře, protože houby jsou hůře stravitelné a tedy pro děti ne úplně vhodné. To nic nemění na tom, že sbírání hub děti milují. Do lásky k houbám na talíři dorostou později.

Read more

Vodní a bahenní rostliny Šumavy

Každý člověk občas něco hledá. Budete-li hledat vodní a bahenní rostliny, nemusíte být fundovaným odborníkem, který se zatajeným dechem přejíždí prstem štětinky na listech pod zvětšujícím se sklem a ví, že za odstrašující žhavostí jsou neškodné mikrokapičky jedu.

Read more

Šumava bývala odedávna spojována s hlubokými lesy. Název Šumava pochází od praslovanského slova šuma, což znamená hvozd, hustý les. Lesy se rozdělují na přirozené a hospodářské. Stejně tak tomu je na Šumavě. Hezky vypadající území jsou dílem člověka.

Read more

Od nepaměti chudý, neúrodný je Šumavský kraj, kde život nikdy nebýval peříčko a lidé těžce dobývali svůj každodenní chléb. A jak už to tak v životě bývá, kde Bůh ubere, jinde měrou vrchovatou přidá a tak také ze Šumavy a jejích horských luk udělal pravou lékárnu boží, plnou léčivých rostlin.

Read more

Lidé na Šumavě, odjakživa chudí, žili prostým životem v drsných horských podmínkách. Zima trvala dlouho a léto bylo kraťoučké. A tak není divu, že se snažili využít všech darů, které jim příroda poskytovala. A co si tedy můžeme na Šumavě natrhat?

Read more

A to je všechno