fbpx
777 55 66 82  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Rostliny

a houby

Vodní a bahenní rostliny Šumavy

Každý člověk občas něco hledá. Budete-li hledat vodní a bahenní rostliny, nemusíte být fundovaným odborníkem, který se zatajeným dechem přejíždí prstem štětinky na listech pod zvětšujícím se sklem a ví, že za odstrašující žhavostí jsou neškodné mikrokapičky jedu.

Číst dál...

Šumava bývala odedávna spojována s hlubokými lesy. Název Šumava pochází od praslovanského slova šuma, což znamená hvozd, hustý les. Lesy se rozdělují na přirozené a hospodářské. Stejně tak tomu je na Šumavě. Hezky vypadající území jsou dílem člověka.

Číst dál...

S bohatou a krásnou přírodou je neomylně spojena i přítomnost rostlinstva. Na Šumavě naleznete mnoho odrůd rostlin a plodů, z nichž některé se hodí i ke konzumaci. Vyplatí se však znát, které z nich to jsou a jakým způsobem je lze využít. Níže se proto podíváme na jedlé rostliny a plody, které můžete nalézt na Šumavě.

Číst dál...

Šumava patří k chráněným horským oblastem a můžeme zde tedy nalézt množství vzácné flóry i fauny. Právě horská flóra byla pro tamní usedlíky v minulosti velmi důležitá. V dobách, kdy měli horští obyvatelé daleko k lékaři, se na území Šumavy rozvíjelo lidové léčitelství.

Číst dál...
A to je všechno