fbpx
tel. 777 55 66 82  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kvilda

okolí, historie, co a kde

Asi čvrtina Šumavy náleží k místům s výskytem primárních zdrojů horského zlata nebo se tam vyskytují vodou transportované zlatinky tzv. říční zlato. Zlato na Šumavě ve zlatonosné Otavě rýžovali již Keltové před dvěma tisíci lety. Odtud také pochází název řeky Otavy, který je odvozen od slova Atava, což v řeči Keltů znamená bohatá voda/řeka.

Read more

Kvilda je malé horské městečko na území Národního parku Šumava. Dostanete se do ní z Vimperka, kdy pojedete 16 km šumavskými lesy, než se před vámi otevře pohled na horské pláně protkané potůčky, na obzoru s malebnou Kvildou.

Read more

Kvilda je nejvýše položená obec v České republice (1065m) v okrese Prachatice a leží 16 km na jihozápad od Vimperka. Je typickou oblastí Šumavy, kterou zná téměř každý. Je výborným strategickým startovním bodem pro pěší, běžkařské i cyklovýlety po okolí. Kvilda je oblastí zvýšených dešťových srážek a s nepropustným podložím, to vedlo ke vzniku rašelinišť, pramenů a jezer, které jsou cílem mnoha turistů.

Read more

Na počátku historie obce Kvilda bylo zlato v místních zlatonosných potocích a pak významná obchodní trasa z Bavorska do Čech, tzv. Horní Zlatá stezka. Do dalšího vývoje obce zasáhl i křemen z místních hornin a Klostermannův zlatý brouk. Nad staletou historií místa se pak zatáhla železná opona.

Read more

V samém srdci Národního parku Šumava leží vysoko položené náhorní plošiny Šumavských plání, v jejichž centru se rozprostírají Kvildské pláně. Vládne zde drsné podnebí, je tu krásná příroda a natáčelo se zde několik známých filmů.

Read more

A to je všechno