fbpx
tel. 777 55 66 82  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Historická místa

kudy šly dějiny

Kámen tonalit, vyvřelá hornina podobná žule, používaná pro stavební a dekorační účely, se těžil odlamováním kamenných bloků v malém povrchovém lomu nedaleko zaniklé vsi Chaloupky/Hüttel u Bučiny, pozůstatky kterého můžete navštívit i dnes.

Read more

Když vyrazíte na Šumavu, můžete si svou dovolenou zpříjemnit i hledáním zlata. S trochou štěstí a znalostí správných lokalit se vám třeba podaří objevit malinké zlaté šupinky či dokonce valounky. Podívejte se, jaké lokality jsou konkrétně vhodné pro pátrání po zlatém lesku drahého kovu.

Read more

Druhá světová válka se neodvratně vepsala do dějin lidstva, ale také do krajiny, která nás obklopuje. Neustále se na svých cestách setkáváme s objekty, které dříve sloužily jednotlivým vojskům, plnily funkci opevnění či bunkrů. Ani území Šumavy není výjimkou a čítá mnoho uvedených objektů.

Read more

Mnozí z nás si jistě ze školních lavic pamatují Churchillův projev v americkém Fultonu. Tehdy slavný politik označil situaci v Evropě za spuštění železné opony. Ačkoliv byl daný termín použit již v Talmudu a o něco později byl využíván nacisty, je Churchill pokládán za jeho autora.

Read more

Šumava má velmi dlouhou a bohatou historii, která v sobě skrývá mnoho pozoruhodných událostí. Během staletí v ní vznikly a zase zanikly obce, jejichž jména jsou v dnešní době již většině lidí neznámá. Zánik obcí na Šumavě měl různé důvody, ale mnoho z nich je například spojeno s odchodem Němců po konci druhé světové války. V tomto článku si představíme několik z již neexistujících obcí a osad.

Read more

A to je všechno