fbpx
tel. 777 55 66 82  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

O Šumavě

Nejhezčí místa, příroda. Nechte se okouzlit, nechte se unést

Na konci první světové války v roce 1918 vzniká na území bývalé rakouskouherské monarchie několik nových států, které musí nově řešit svou ochranu s ohledem na nepříznivou strategickou polohu i s ohledem na vývoj aktuální politické situace v Evropě. Řadu států, se kterými tehdejší Československo sousedilo, nebylo možné označit za přátelské a tak bylo nutné řešit ochranu hranic s těmito potenciálními nepřáteli.

Read more

Dovolená na Šumavě nabízí nejen krásné scenérie, úchvatná přírodní díla, srdečné lidi a místní speciality, ale i historické památky, které jsou dílem člověka. Tyto stavby vždy lákaly pozornost. Jsou neoddělitelnou součástí kulturního bohatství. Dávají jedinečnou možnost nakouknout do historie technického vývoje.

Read more

Na území Šumavy lze nalézt nespočet architektonických památek. K návštěvě tu vybízí nejen hrady, ale také zámky a církevní stavby. Pokud ale netíhnete k architektuře, nebo jste již všechny vyhlášené památky navštívili, můžete se inspirovat právě naším článkem a odhalit tak něco z přírodního bohatství kouzelné Šumavy.

Read more

První kostely na Šumavě vznikaly už ve středověku. Některé z nich se zachovaly do dnešních dnů. Jiné církevní památky byly zničeny po válce, protože se nacházely ve vojenském hraničním prostoru a duch doby jim prostě nebyl nakloněn.

Read more

A to je všechno