fbpx
tel. 777 55 66 82  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zimní sporty

a sporty co se dají dělat v zimě

Šum přírody a svištění vašich lyží nebo snowboardu ze svahu harmonizuje s pocitem svobody a špetkou zdravého adrenalinu. Šumavská krajina odbourává každodenní stres a pohlcuje chmurné myšlenky. Co více si přát ve sněhem zaváté scenérii.

Toužíte zažít klid a pohodu a chystáte se v zimě na hory? Dopřejte si klidný pobyt na Šumavě, kde si můžete vybrat z několika lyžařských areálů a čeká vás uspokojivý výběr ubytování Šumava.

Nejznámější lyžařské areály na Šumavě:

Hochficht

Počet sjezdovek: 10, vleků a lanovek: 9 a 2x dětský pojízdný koberec

Web, počasí, aktuality: skisport.com/Hochficht/cs

Hochficht najdete na pomezí ČR, Rakouska a Německa, za hranicemi za hraničním přechodem Strážný, z Kvildy trvá cesta asi 80 minut.

  • největší rakouský skiareál mimo Alpy ležící hned za hranicemi na šumavském Trojmezí nedaleko lipenského jezera
  • lyžařská „houpačka“ mezi 3 vrcholy Hochficht, Reischlberg, Zwieselberg
  • sněhově stabilní nadmořská výška 930 – 1 338 m
  • jedna z nejmodernějších 10místných kabinkových lanovek v Rakousku
  • 9 vleků a kabinek
  • přes 20 km kvalitně upravovaných sjezdovek, od modré po černou, nejdelší 3,4 km
  • atraktivní až 3,4 km dlouhé sjezdovky všech obtížností: přes 9 km modré sjezdovky, 10 km červené, 1 km černé
  • kilometr dlouhá osvětlená sjezdovka pro večerní lyžování (středy a pátky)

Kvilda 

Počet sjezdovek: 3, vleků a lanovek: 5 a dětský pojízdný koberec

Web, počasí, aktuality: www.skikvilda.cz

Obec Kvilda, v jejímž středu se lyžařský areál nachází, má nadmořskou výšku 1065 m.

Lyžařský pobyt je vhodný především pro rodiny s malými dětmi, lyžaře začátečníky, ale i pro školní výcvikové kurzy. Jsou zde skoky pro snowboardisty. Vloni se vybudoval nový vlek Tatrapoma. Hlavní trasy upravovaných běžeckých stop vedou rovnou z areálu. Romantiku může navodit večerní lyžování. Každým rokem se areál modernizuje.

Ubytování Šumava v našem penzionu stejného jména: Penzion Kvilda - apartpenzion.

Mitterdorf

Počet sjezdovek: 5, vleků a lanovek: 5 a 2x dětský pojízdný koberec

Web, počasí, aktuality: www.mitterdorf.cz

Mitterdorf najdete ihned za hranicemi za hraničním přechodem Strážný, z Kvildy trvá cesta asi 35 minut.

Disponuje rozsáhlým zázemím pro lyžování dětí. Na své si přijdou lyžaři na modré, skvěle upravené sjezdovce, na červené i černé. Skvělá je zážitková sjezdovka s boulemi, nebo s kopenými zatáčkami. Kopec Almberg (1139 m) skýtá nádherný výhled do vnitrozemí Bavorska.

Lipno Kramolín

Počet sjezdovek: 14, vleků a lanovek: 7, 3 pojízdné koberce

Areál je umístěn ve výšce 709 až 900 metrů nad mořem.

Skiareál Lipno vám poskytuje více jak 11,8 km upravených sjezdovek. Sjezdové tratě mírné a střední náročnosti mají přívětivý postupný profil, jenž je skvělý pro děti a začátečníky. Přijet sem mohou i snowboardisti. Nachází se zde jeden z největších snowparků v Čechách. 

Pro nejmenší děti je zde zřízen Bambini park o délce 60 metrů. 970 metrů měří nejnáročnější sjezdová dráha, pojmenovaná – Střecha. Je označena jako černo/modrá. Večerní lyžování probíhá na sjezdovce Jezerní, dlouhé 1.800 metrů. Všechny tratě jsou kompletně pokryty moderním zasněžovacím systémem.

Nové Hutě       

Počet sjezdovek: 5, vleků a lanovek:5

Areál je vhodný pro rodiny s dětmi, začátečníky a mírně pokročilé lyžaře. Znamenité podmínky umožňuje pro lyžařské výcviky. V zimě je v provozu i malý dětský provazový vlek - u dolní stanice velkého vleku. Za zmínku stojí lyžařský vlek Tatrapoma Nové Hutě, dlouhý 1050 m, s převýšením 150 m a přepravní kapacitou 900 os. /hod. Nové Hutě jsou oblíbené milovníky bílé stopy. Svou šířkou jsou vhodné jak pro klasiky, tak pro bruslaře. Jsou zajištěny i skoky pro snowboardisty.

Zadov - Churáňov       

Počet sjezdovek: 7, vleků a lanovek: 9, dětský koberec

Areál se nalézá v jihočeské části Šumavy 15 kilometrů od Vimperku v nadmořské výšce 890 až 1120 metrů.

Park je určen především pro náročné lyžaře. Polovina sjezdovek je uměle zasněžována. Na své si zde přijdou i snowboardisti. Šumavský nenáročný terén je ideální pro běžecké lyžování. Pro večerní lyžování jsou určeny areál Kobyla a areál U Horejšů.

Železná Ruda - Nad nádražím a Belveder

Nedávným propojením areálu Nad nádražím a Belvederu vzniká na českých horách ojedinělá možnost a to je lyžování přes kopec na jeden skipas.

Areál je vyhledáván rodinami s dětmi a začátečníky. Konají se zde také lyžařské kurzy. Zkušení lyžaři jistě nepohrdnou možností carvingového lyžování. Lyžařský areál je z větší části opatřen výkonným zasněžovacím systémem. V lyžařském areálu je možné také každodenní večerní lyžování.

Železná Ruda - Špičák            

Počet sjezdovek: 14, vleků a lanovek: 9, pojízdný koberec: 1

Lyžařské středisko je vzdáleno 5 km od hranic s Německem u Železné Rudy. Špičák disponuje nejpříznivějšími možnostmi lyžování na české straně Šumavy.

Lyžařský areál je značně vyhledávaným centrem pro školní výcvikové kurzy, rodiny s dětmi, začátečníky i lyžařské experty. Snowboardisté mají možnost zavítat na kvalitní snowpark.

Uměle zasněžováno je 88 % všech tratí. I na Špičáku si můžete udělat romantické chvíle při večerním lyžováním. Osvětlená je sjezdovka Spodní Šance.

Horní Vltavice                

Počet sjezdovek: 3, vleků a lanovek: 3

Lyžařský areál Horní Vltavice „Nad Kovárnou“ se rozprostírá v nadmořské výšce 810 m – 900 m na okraji Horní Vltavice na severním svahu nad údolím Teplé Vltavy těsně u silnice I/4 Praha - Passau.

Lyžařský areál Horní Vltavice „Nad Kovárnou“ skýtá skvělé podmínky pro rodiny s dětmi, začínající lyžaře a snowboardisty. Sjezdovky jsou také vhodné pro lyžařské výcviky. Hlavní sjezdovka slibuje lyžařské zážitky i pro náročnější lyžaře. Středisko je ideálním zázemím také pro snowboardisty.

Kašperské Hory                 

Počet sjezdovek: 4, vleků a lanovek: 3

Ve výšce 794 metrů nad mořem najdete ski areál Kašperské Hory, ležící na jihovýchodním okraji stejnojmenného města.

 Jedná se o menší středisko vhodné zejména pro rodinné zimní dovolené s dětmi. Jedna ze sjezdovek má obtížnost červeného stupně, dvě jsou modré a cvičná sjezdovka je označena jako žlutá. Celková délka sjezdovek činí 1,5 kilometrů. Novinkou je pojízdný pás pro začínající lyžaře. Běžkaře potěší 35 kilometrů značených a pravidelně upravovaných běžeckých tratí.

Kocourov

Počet sjezdovek: 1, vleků: 1

Ski areál se rozprostírá v nadmořské výšce 500 metrů a nachází se 7 km od Klatov směr Horažďovice.

Kocourov svými terény uspokojí jak rodiny s dětmi, tak začátečníky i pokročilé lyžaře. Areál je reprezentován jednou sjezdovkou o délce 600 metrů, která je plně technicky zasněžována. Nachází se zde také snowpark.

Ski areál Hartmanice 

Počet sjezdovek: 3 a lanovek: 2

Areál se rozprostírá v nadmořské výšce 712 metrů přímo v šumavském středisku Hartmanice.

Zalyžuje si zde každý. Děti, začátečníci, ale rovněž zkušení lyžaři. Kvalita sněhové pokrývky je zajištěna umělým zasněžovacím systémem. Své si tady užijí i snowboardisté.

 


Šumava nabízí výborné podmínky pro lyžování po celou zimní sezonu. Užijte si zimní radovánky u nás a zajistěte si ubytování na Šumavě v našem penzionu.

 

lyžování Šumava

ubytování Šumava

počasí Šumava

rodiny s dětmi

ski areál Šumava