fbpx
tel. 777 55 66 82  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Šumava je místo odpočinku i aktivit nejen pro lidi, ale i pro jejich čtyřnohé přátele. A protože se přátelství nemají trhat, nabízíme vám několik tipů, kam byste mohli své psí přátele vyvenčit.

Boubín – pokud se rozhodnete vzít na největší nedotčenou plochu původního lesa ve střední Evropě své psy, určitě to bude zážitek i pro ně. Celková délka čtyři kilometry je příjemně dlouhá a náročná, aby unavila i ty nejzdatnější psí rasy. Vydáte-li se od Idiny pily u osady Kaplice, stezka vás dovede až k Boubínskému jezírku. Dostanete se také na vrchol Boubína ve výšce 1326 metrů nad mořem.

Pramen Vltavy – jestliže se vydáte se svými psími kamarády navštívit Kvildu, bude to ideální výchozí bod pro výlet k pramenu řeky Vltavy. Z nejvýše položené obce se vydejte po modré turistické značce až k Černé hoře a dále k Borovým Ladám. Osvěžení v pramenu Vltavy vaši čtyřnozí přátelé určitě ocení.

Lipno – lipenská přehrada nabízí dokonalé zážitky pro celou rodinu včetně psích členů. Zejména v letních měsících vaši psi ocení možnost koupání v přehradě. Můžete si půjčit loďku a vyvézt své pejsky na vodní výlet.

Medvědí stezka – máte-li chuť na 16 kilometrů dlouhý výlet, dojeďte vlakem do stanice Černý kříž a odtud se vydejte po žluté turistické stezce do obce Jelení. Odtud pak po žluté, tzv. medvědí stezce až do stanice vlaku Ovesná. Poté se můžete rozhodnou pro cestu zpět, nebo pokračovat do obce Nová Pec, kde se můžete občerstvit v restauracích a všichni, včetně vašich psích přátel, vykoupat na Lipně. Psa můžete celou dobu mít v podstatě na volno.

Klostermannův most – pro menší pejsky můžete využít 7 kilometrů dlouhou stezku se startem i cílem v Antýglu. Cestou přejdete řeku Vydru pro Klostermannově mostu a pokračujete směr na Horní Hrádky a Kamenný dům.

Na závěr je nutno připomenout, že na území celého národního parku Šumava musíte mít své psy pod trvalou kontrolou, aby v žádném případě nerušili volně žijící zvířata. V zimních měsících pak psi nesmí ničit lyžařské stopy. Výjimku mají pouze psi asistenční. Psům je zároveň zakázán vstup do návštěvnických center Srní a Kvilda, kde jsou výběhy s vlky, rysy ostrovidy a jeleny. Nicméně zde můžete na chvíli umístit své psy do připravených kotců. Dovolená se psem na Šumavě je reálná.