fbpx
tel. 777 55 66 82  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jídlo a dobroty

Láska k Šumavě prochází nejen nohama, ale i žaludkem

Kromě krásné přírody a spousty pozoruhodných památek Šumava nabízí mnoho dalších míst, která stojí za návštěvu. Mezi ně se řadí i místní restaurace s osobitým architektonickým pojetím, dlouhou historií… a samozřejmě též chutnými jídly a specialitami.

Hotel Rankl

Kde? Horská Kvilda

Všestranná restaurace v hotelu Rankl nabízí bohatou kuchyni. Na své si přijdou milovníci bufetové samoobsluhy, kteří mají na výběr z mnoha jídel a fanoušci již hotových pokrmů. Za zmínku stojí i nabídka čerstvých zákusků a sladkostí, které si je možné dát ke kávě a vychutnat si tak příjemné chvíle.

Turnerova chata

Kde? Rejštejn

Malebná Turnerova chata se nachází v srdci Národního parku Šumava, je tedy obklopená přírodou. Díky své původní podobě z třicátých let představuje vhodné místo oddechu od moderního rušného světa. Restaurace nabízí tradiční česká jídla a k pití si můžete dát například výbornou domácí limonádu. Děti určitě potěší přítomnost zmrzlinového stánku.

Pekárna Kvilda

Kde? Kvilda

Pekárna Kvilda je nejvýše položenou pekárnou v České Republice. Její návštěva potěší všechny labužníky, kteří mají rádi pekařské a cukrářské speciality, především chléb podle vlastních receptur a povidloně by si turisté a výletníci neměli nechat ujít. Pekárna též zaujme vašemu oku lahodícím interiérem.

U Všech Kukaček

Kde? Hotel MÁDR, Modrava

Restaurace U Všech Kukaček nabízí různorodou kuchyni – domácí, francouzskou, arabskou či novozélandskou. K jídlu je možné si rovněž objednat víno z francouzského Alsaska, Itálie či USA. Restaurace nabízí místní piva z různých pivovarů. Díky přítomnosti dětského koutku, je restaurace vhodná pro návštěvníky s dětmi.

Výletní restaurace Vodník

Kde? Vimperk

Výletní restaurace Vodník se orientuje na steaky a ryby na grilu. Nesmí chybět dětský koutek. Venku se rovněž nachází nové dětské hřiště a rodiče se společně se svými ratolestmi mohou projet na pramici po vodní nádrži Vodník. Návštěvu restaurace tak lze spojit s neobvyklým zážitkem.

Restaurace Zlatá Stezka

Kde? Penzion Zlatá Stezka, Modrava

Restaurace Zlatá Stezka se zaměřuje na chutnou domácí kuchyni. V létě si lze jídlo užít na letní terase. V restauraci se nachází TV se satelitem, hosté se mohou připojit na WIFI nebo si zkrátit čas hrou díky automatu na šipky.

Pension Korýtko – Restaurace

Kde? Filipova Huť

Restaurace v Pensionu Korýtko kromě stylového pojetí a chutného jídla nabízí také překrásný výhled na Velký a Malý Roklan. Útulná atmosféra restaurace zaručí, že se při jídle příjemně uvolníte a odpočinete si.

Šumava Inn

Kde? Kvilda

Restaurace Šumava Inn se pyšní velmi dlouhou historií, která sahá až do roku 1837. Není bez zajímavosti, že se restaurace objevila ve filmu Král Šumavy. Restaurace servíruje domácí kuchyni, staročeská a šumavská jídla a zvěřinu. Pro děti je přítomen dětský koutek, dospělí hosté se mohou pobavit u stolního fotbalu, kulečníku či interaktivní střelnice. V restauraci se během roku konají různorodé tematické akce, jako například zabijačkové nebo zvěřinové hody.

Skipenzion Kvilda

Kde? Kvilda

Restaurace ve Skipenzionu Kvilda servíruje převážně domácí kuchyni. Nabízí rovněž speciality jako zvěřinu, hovězí steaky, čerstvého pstruha či domácí lívance s borůvkami. V létě se můžete zchladit točenou zmrzlinou z Opočna a pokochat se výhledem z velké terasy na sjezdovku. Zájemci mají možnost si zakoupit domácí marmelády (meruňkovou, jahodovou a z květů růží, smrkový a borovicový med), která představuje nejen vhodný suvenýr z dovolené, ale také výborný dárek pro vaše blízké.

Hospůdka U Štěpána

Kde? Vojetice

Hospůdka u Štěpána nadchne především milovníky masa díky nabídce steaků z hovězího masa, které má z větší části svůj původ v domácím chovu. Steaky jsou navíc doplněny čerstvou a chutnou šťavnatou zeleninou. Plus představují domácí Štěpánovy bylinné limonády, jimiž můžete po jídle svlažit hrdlo. Kromě interiéru restaurace se nabízí možnost posedět v prosklené terase, která nabízí pohled na okolní malebnou krajinu.

Hotel Annín – Restaurace

Kde? Dlouhá Ves

Restaurace v hotelu Annín nabízí široký výběr jídel – od světových pokrmů přes domácí speciality (annínský pstruh). Restaurace servíruje čerstvé ryby, grilovaná masa, mezinárodní speciality i českou kuchyni. V létě je možné se usadit na terase a po jídle si nezapomeňte dát sklenku pití v místním nedalekém baru, kde si lze objednat alkoholické i nealkoholické nápoje.

Restaurant Slávie

Kde? Železná Ruda

Restaurace Slávie nabízí českou i mezinárodní kuchyni. Hotel navíc poskytuje více možností vyžití – vedle restaurace též bar, hernu či diskotéku. Také je možné posedět si v pivnici nebo večer zajít na akci Disco Clip a pobavit se u poslechu hudby.

Na Šumavě se pochopitelně nachází mnoho dalších restaurací, kaváren, cukráren a jiných podniků, kde je možné si objednat dobré jídlo i pití. Jestli zavítáte do kteréhokoliv z výše zmíněných, můžeme vám popřát jen jediné: dobré chutnání!

Občerstvení U srubu

Kde? Kvilda přímo v centru Kvildy

Občerstvení U srubu je kvildskou raritou. Přímo v centru Kviildy najdete stan, ze kterého můžete sledovat les Kvildských plání při zapadajícím slunci a skvěle vychlazeným Bernardem. Pokud byste si nechtěli u ohýnku opéct buřty (dají se tu koupit), tak určitě nevynechejte skvělá grilovaná žebra. Otevírací doba je běžně do 21 hodin, v sezóně podle paní majitelky.