fbpx
777 55 66 82  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jídlo a dobroty

Láska k Šumavě prochází nejen nohama, ale i žaludkem

Med je jednou ze zdravých přírodních pochutin, kterou si můžeme osladit život. Funguje jako vhodná alternativa cukru a má široké využití. Lze ho přidat do buchet, koláčů a dalších moučníků. Neobešel by se bez něj tradiční medovník. A v chladném zimním období se vyloženě hodí přidat ho do lahodného čaje. Nejenže nám bude čaj oslazený medem chutnat, ale rovněž tím uděláme něco pro své zdraví a imunitu.

Číst dál...

Znalci vědí, že na Šumavě lze nejen obdivovat krásy přírody, ale že se tu i dobře vaří a jí. Obecně vzato patří šumavská kuchyně k těm jednodušším a hutnějším. Tradiční recepty ze Šumavy vycházejí z toho, co se v tomto drsném kraji pěstovalo za plodiny nebo jaký druh masa byl k mání.

Číst dál...

Kromě krásné přírody a spousty pozoruhodných památek Šumava nabízí mnoho dalších míst, která stojí za návštěvu. Mezi ně se řadí i místní restaurace s osobitým architektonickým pojetím, dlouhou historií… a sazmořejmě též chutnými jídly a specialitami.

Číst dál...

Dovolená na Šumavě je balzámem na duši po všech stránkách. Pobyt si můžete zpříjemnit návštěvou některého z pivovarů. Vzniklo jich hned několik s rodinnou atmosférou, kde můžete ochutnat poctivé pivo a zájem o ně je velký. Domácí minipivovary se těší velké oblibě. Volbou tohoto malebného koutu republiky určitě nešlápnete vedle.

Číst dál...
A to je všechno