fbpx
777 55 66 82  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jídlo a dobroty

Láska k Šumavě prochází nejen nohama, ale i žaludkem

Kupte si na některém z výletů čerstvého pstruha, sivena nebo jinou rybu a udělejte si ji na venkovním grilu, nebo jen narychlo hodíte na másle na pánev? Abyste neuseli pstruhařství ledat vybrali jsme pro Vás ty, kde si sami ryby kupujeme. Necháte si je vykuchat, nebo si to zkusíte sami? Tymián si natrháte přímo na naší zahradě.

Číst dál...

Med je jednou ze zdravých přírodních pochutin, kterou si můžeme osladit život. Funguje jako vhodná alternativa cukru a má široké využití. Lze ho přidat do buchet, koláčů a dalších moučníků. Neobešel by se bez něj tradiční medovník. A v chladném zimním období se vyloženě hodí přidat ho do lahodného čaje. Nejenže nám bude čaj oslazený medem chutnat, ale rovněž tím uděláme něco pro své zdraví a imunitu.

Číst dál...

Kromě krásné přírody a spousty pozoruhodných památek Šumava nabízí mnoho dalších míst, která stojí za návštěvu. Mezi ně se řadí i místní restaurace s osobitým architektonickým pojetím, dlouhou historií… a samozřejmě též chutnými jídly a specialitami.

Číst dál...

Znalci vědí, že na Šumavě lze nejen obdivovat krásy přírody, ale že se tu i dobře vaří a jí. Obecně vzato patří šumavská kuchyně k těm jednodušším a hutnějším. Tradiční recepty ze Šumavy vycházejí z toho, co se v tomto drsném kraji pěstovalo za plodiny nebo jaký druh masa byl k mání.

Číst dál...

Dovolená na Šumavě je balzámem na duši po všech stránkách. Pobyt si můžete zpříjemnit návštěvou některého z pivovarů. Vzniklo jich hned několik s rodinnou atmosférou, kde můžete ochutnat poctivé pivo a zájem o ně je velký. Domácí minipivovary se těší velké oblibě. Volbou tohoto malebného koutu republiky určitě nešlápnete vedle.

Číst dál...
A to je všechno