fbpx
777 55 66 82  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Aktivity na Šumavě

V létě, v zimě, s dětma, s rodičema, nebo když prší

Zpestřete si svou dovolenou na Šumavě vycházkou s průvodcem. Průvodce vám při procházce přiblíží historii Šumavy a poví více o její fauně i flóře, lidech a řemeslech. Připraveny jsou pro vás i zajímavosti a místa, o kterých se z knih, ani internetových příruček nedozvíte. Hoďte za hlavu starosti a plánování a jen si užívejte svou vycházku přírodou naplno.

Číst dál...

Znáte situaci, kdy se nemůžete po dlouhé době dočkat zasloužené dovolené, pečlivě se sbalíte, vše naplánujete, ale počasí si postaví hlavu s deštěm a bouřkami? Co dělat, aby i tak byla dovolená příjemně prožitá a nemuseli jste sedět v chalupě? Níže několik zajímavých typů pro mokrá dobrodružství na Šumavě.

Číst dál...

Vyrazíte-li v létě na dovolenou na Šumavu, jistě si po náročné túře rádi zaplavete. Na své si zde přijdou všichni návštěvníci. Šumava totiž nabízí nejen přírodní koupaliště, ale také klasická letní koupaliště a aquaparky. Za nepříznivého počasí pak můžete využít i kryté bazény.

Číst dál...

Kam na Šumavě? K přírodním krásám Šumavy patří například Boubín, nacházející se v místě Národní přírodní rezervace Boubínský prales. Ční do nadmořské výšky 1362 metrů. Na západ od něj se nachází obec Kubova Huť.

Číst dál...

Šumava – to nejsou jen hory, lyže a sportování. Šumava vám nabízí poznat minulost našich společných předků. Pochopit, jak žili a možná i více ocenit, co všechno za sebou zanechali. A také se dotknout toho, čeho se oni každý den dotýkali. Zveme vás k jedinečné výpravě za šumavskými řemesly, které i dnes, ve dvacátém prvním století, můžete vyzkoušet.

Číst dál...

Vyrážíte-li na Šumavu jako rodina, určitě s sebou vezměte i své nejmenší děti. Máme pro vás několik tipů, kam můžete vzít děti ve věku od tří až šesti let.

Číst dál...

Zažít dobrodružství a zároveň poznat mnoho zajímavých míst – to vše nabízí Šumava i dětem ve věku od šesti do devíti let. Předkládáme vám několik tipů, kam s dětmi můžete zavítat.

Číst dál...

Modré azurové nebe, bílý křupající sníh pod nohama, svěží studený vzduch – i to může být ideální kombinace pro sportovní či turistický zážitek, kterým můžete objevit neznámou tvář Šumavy. Přinášíme vám několik vyzkoušených tipů a záleží jen na vás, pro který se rozhodnete.

Číst dál...

Šumava je domovem krásné přírody a k přírodě se nutně vážou i sporty a turistika. Jedním ze sportů, který se na Šumavě těší v zimním období velké oblibě, je běh na lyžích. Dokážete si snad představit něco lepšího, než se během běhu na lyžích kochat kouzlem zasněžené krajiny a svou cestu zakončit v místní restauraci nad výborným jídlem či u sklenky horkého nápoje?

Číst dál...

Kupte si na některém z výletů čerstvého pstruha, sivena nebo jinou rybu a udělejte si ji na venkovním grilu, nebo jen narychlo hodíte na másle na pánev? Abyste neuseli pstruhařství ledat vybrali jsme pro Vás ty, kde si sami ryby kupujeme. Necháte si je vykuchat, nebo si to zkusíte sami? Tymián si natrháte přímo na naší zahradě.

Číst dál...
Načíst další články