fbpx
tel. 777 55 66 82  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Aktivity na Šumavě

V létě, v zimě, s dětma, s rodičema, nebo když prší

Zpestřete si svou dovolenou na Šumavě vycházkou s průvodcem. Průvodce vám při procházce přiblíží historii Šumavy a poví více o její fauně i flóře, lidech a řemeslech. Připraveny jsou pro vás i zajímavosti a místa, o kterých se z knih, ani internetových příruček nedozvíte. Hoďte za hlavu starosti a plánování a jen si užívejte svou vycházku přírodou naplno.

Read more

Znáte situaci, kdy se nemůžete po dlouhé době dočkat zasloužené dovolené, pečlivě se sbalíte, vše naplánujete, ale počasí si postaví hlavu s deštěm a bouřkami? Co dělat, aby i tak byla dovolená příjemně prožitá a nemuseli jste sedět v chalupě? Níže několik zajímavých typů pro mokrá dobrodružství na Šumavě.

Read more

Vyrazíte-li v létě na dovolenou na Šumavu, jistě si po náročné túře rádi zaplavete. Na své si zde přijdou všichni návštěvníci. Šumava totiž nabízí nejen přírodní koupaliště, ale také klasická letní koupaliště a aquaparky. Za nepříznivého počasí pak můžete využít i kryté bazény.

Read more

Kam na Šumavě? K přírodním krásám Šumavy patří například Boubín, nacházející se v místě Národní přírodní rezervace Boubínský prales. Ční do nadmořské výšky 1362 metrů. Na západ od něj se nachází obec Kubova Huť.

Read more

Šumava – to nejsou jen hory, lyže a sportování. Šumava vám nabízí poznat minulost našich společných předků. Pochopit, jak žili a možná i více ocenit, co všechno za sebou zanechali. A také se dotknout toho, čeho se oni každý den dotýkali. Zveme vás k jedinečné výpravě za šumavskými řemesly, které i dnes, ve dvacátém prvním století, můžete vyzkoušet.

Read more

Zažít dobrodružství a zároveň poznat mnoho zajímavých míst – to vše nabízí Šumava i dětem ve věku od šesti do devíti let. Předkládáme vám několik tipů, kam s dětmi můžete zavítat.

Read more

Vyrážíte-li na Šumavu jako rodina, určitě s sebou vezměte i své nejmenší děti. Máme pro vás několik tipů, kam můžete vzít děti ve věku od tří až šesti let.

Read more

I nejstarším dětem je Šumava připravena nabídnout mnoho zážitků, na které jen tak nezapomenou. Vyzkoušejte například následující tipy.

Read more

Modré azurové nebe, bílý křupající sníh pod nohama, svěží studený vzduch – i to může být ideální kombinace pro sportovní či turistický zážitek, kterým můžete objevit neznámou tvář Šumavy. Přinášíme vám několik vyzkoušených tipů a záleží jen na vás, pro který se rozhodnete.

Read more

Ze skandinávských zemí k nám v poslední době přišel nový zimní sport, který se dá provozovat i na Šumavě. Jedná se o backcountry touring neboli backcross lyžování. Pro tato slova není přesný překlad a tak se v češtině zatím používají výše uvedená anglické výrazy nebo jen zkratka BC.

Read more

Šumava je domovem krásné přírody a k přírodě se nutně vážou i sporty a turistika. Jedním ze sportů, který se na Šumavě těší v zimním období velké oblibě, je běh na lyžích. Dokážete si snad představit něco lepšího, než se během běhu na lyžích kochat kouzlem zasněžené krajiny a svou cestu zakončit v místní restauraci nad výborným jídlem či u sklenky horkého nápoje?

Read more

Načíst další články